Produktkategori
Kontakta oss

Office Mob: +8618002480485

Kontor Tel: + 86-024-31140175

Kontor Fax: + 86-024-22845391

E-post:info@eoexport.com

Fiberoptisk kabel

40 Gb Aktiv Optisk Kabel

40 Gb Aktiv Optisk Kabel

40Gb Aktiva optiska kablar är en hög prestanda, låg strömförbrukning, långsam sammankopplingslösning som stöder 40G Ethernet, fiberkanal och PCIe. 40 GB aktiv optisk kabel är kompatibel med QSFP + MSA och IEEE P802.3ba 40GBASE-SR4. Cozlink QSFP + AOC är en sammansättning av 4 full-duplex banor, där varje bana kan sända data med hastigheter upp till 10Gb / s, vilket ger en aggregerad hastighet på 40Gb / s.... Skicka förfrågan
Produktinformation

图标 1.jpg

40Gb Active Optical Cable-enheter erbjuder ett kostnadseffektivt, utökat räckvidd för höghastighets datacenter. 40Gb aktiva optiska kablar med fyra fiberoptiska sändare per ände, som alla arbetar med datahastigheter från 1 till 10,5 Gb / s och stöder upp till 100 meter. Produkten är tillgänglig i ett antal standardlängder upp till 100 meter.

EO erbjuder kunderna flexibiliteten hos traditionella optiska moduler genom att ansluta till system via en standard QSFP + MSA, SFF-8436-kontakt. Kabeln är elektriskt kompatibel med SFP + gränssnittet som stöder InfiniBand, Ethernet, Fiber Channel och andra applikationer. QSFP + -kontakten innehåller Digital Diagnostic Monitoring Interface (DDMI).

Egenskaper hos 40 Gb Aktiv Optisk Kabel:

● Tabell med hög styrka (13 lbs / 60 N)

● Ultra-flexibel multi-mode fiber

● Ethernet och InfiniBand elektrisk överensstämmelse

● 4-kanals full-duplex aktiv optisk kabel-sändare

● QSFP + -kontakt med hög densitet

Användningar av 40 Gb Aktiv Optisk Kabel:

● InfiniBand SDR, DDR, QDR

● Ethernet 40G BASE-SR4

● Fiber Channel 4G, 8G, 10G

● Rack-to-Rack, Shelf-to-Shelf Interconnect

● Proprietary Cluster Interconnect

● Nätverk

● Lagring

● Hubbar, växlar, routrar, servrar

40Gb Active Optical Cable.jpg图标 3.jpg

认证 .png

图标 4.jpg

Produktionsflöde av 40 Gb Aktiv Optisk Kabel

流程图 .png

图标 5.jpg

公司 详情 .jpg

图标 6.jpg

1. Vad är ditt leveransdatum?

A: Leveransdatumet är cirka 5-7 dagar efter mottagandet av betalningen.

2. Vilka är dina betalningsvillkor?

A: 30% deposition i förväg och 70% balans före frakt.

3. Kan du skicka gratis prover?

A: Ja, gratis prover är tillgängliga. du behöver bara betala fraktkostnaden.

图标 7.jpg

Våra vanliga förpackningsmetoder för 40Gb Active Optical Cable är som följder, ELLER det kan vara som kundens förfrågan.

包装 运输 .png

Förfrågning
Hot Tags: 40gb aktiv optisk kabel, tillverkare, leverantörer, fabrik, grossist, offert, anpassad
Relaterade produkter
  • Newsletter
  • Produktkategori
  • Kontakta oss

    Office Mob: +8618002480485

    Kontor Tel: + 86-024-31140175

    Kontor Fax: + 86-024-22845391

    E-post:info@eoexport.com

  • QR Code
  • Copyright © Liaoning EO Technology Co, Ltd reserverade Alla rättigheter.