Produktkategori
Kontakta oss

Office Mob: +8618002480485

Kontor Tel: + 86-024-31140175

Kontor Fax: + 86-024-22845391

E-post:info@eoexport.com

Fiberoptisk kabel

Dubbelsidig fiberoptisk kabel med en enkel funktion

Dubbelsidig fiberoptisk kabel med en enkel funktion

Duplex Single-Mode Fiber Optic Cable är avsedd att överföra data över långa avstånd med tillförlitlighet och hög hastighet. Duplex Single-Mode Fiber Optic-kablar bär bara en stråle av ljus i taget, vilket gör dem bättre för långdistansöverföringar. En dubbelsidig fiberoptisk kabel med dubbla ändamål består av två fibrer för samtidig dubbelriktad dataöverföring, som tjänar smeknamnet på zip-kabeln fiberoptiska kabelsystem.... Skicka förfrågan
Produktinformation

图标 1.jpg

Dubbelsidig fiberoptisk kabel med en enkel diameter har en stor diameter kärna som är mycket större än våglängden för det ljus som överförts och har därför flera ljusvägar, flera ljusvåglängder används i fiberkärnan.

Den kan användas för de flesta allmänna fiberapplikationer. Använd den för att ta med fiber till skrivbordet, för att lägga till segment till ditt befintliga nätverk eller i mindre applikationer som larmsystem. Dubbelsidig fiberoptisk kabel med två funktioner levereras med två olika kärnstorlekar: 50 mikron eller 62,5 mikron.

50- vs 62,5-mikron kabel. Även om 50 mikron fiber har en mindre kärna, som är fiberens ljusbärande del, har både 62,5 och 50 mikron kabel samma glasplastdiameter på 125 mikron. Du kan använda båda i samma typer av nätverk, även om kabel på 50 mikron rekommenderas för premissanvändningar: ryggrad, horisontal och intrabuilding, och bör övervägas speciellt för nybyggnation och installationer. Båda typerna kan använda antingen LED- eller laserljuskällor.

Huvudskillnaden mellan kabel på 50 mikron och 62,5 mikron är i bandbredd-50 mikron kabel har tre gånger bandbredden på standard 62,5 mikron kabel, speciellt vid 850 nm. 850 nm våglängden blir allt viktigare eftersom lasrar används oftare som ljuskälla.

Andra skillnader är avstånd och hastighet. 50 mikron kabel ger längre länklängder och / eller högre hastigheter i 850 nm våglängden.

Duplex Single-Mode Fiber Optic Cable.jpg图标 3.jpg

认证 .png

图标 4.jpg

Produktionsflöde av Duplex Single-Mode Fiber Optic Cable

流程图 .png

图标 5.jpg

公司 详情 .jpg

图标 6.jpg

1. Vad är ditt leveransdatum?

A: Leveransdatumet är cirka 5-7 dagar efter mottagandet av betalningen.

2. Vilka är dina betalningsvillkor?

A: 30% deposition i förväg och 70% balans före frakt.

3. Kan du skicka gratis prover?

A: Ja, gratis prover är tillgängliga. du behöver bara betala fraktkostnaden.

图标 7.jpg

Våra vanliga förpackningsmetoder för Duplex Single-Mode Fiber Optic Cable är som följer, ELLER det kan vara som kundens förfrågan.

包装 运输 .png


Förfrågning
Hot Tags: duplex enfels fiberoptisk kabel, tillverkare, leverantörer, fabrik, grossist, offert, anpassad
Relaterade produkter
  • Newsletter
  • Produktkategori
  • Kontakta oss

    Office Mob: +8618002480485

    Kontor Tel: + 86-024-31140175

    Kontor Fax: + 86-024-22845391

    E-post:info@eoexport.com

  • QR Code
  • Copyright © Liaoning EO Technology Co, Ltd reserverade Alla rättigheter.