Produktkategori
Kontakta oss

Office Mob: +8618002480485

Kontor Tel: + 86-024-31140175

Kontor Fax: + 86-024-22845391

E-post:info@eoexport.com

Fiberoptisk kabel

MTP/MPO fiberoptisk kabel

MTP/MPO fiberoptisk kabel

MTP/MPO fiberkablar och andra relaterade produkter finns nu på marknaden. MTP/MPO fiberkablar i serverhallar har en viktig roll i ultra hög densitet kablage.... Skicka förfrågan
Produktinformation

图标1.jpg

Antalet nätverksanslutningar i datacenter stiger snabbt. Traditionella fiberkablar kan göra datacentret proppfull och svåra att hantera. För att lösa problemet, har datacenter att uppnå extremt hög densitet i kablage att rymma alla de kablar krävs. Den MTP/MPO fiberkablar, som sammanför 8, 12 eller 24 fibrer i ett enda gränssnitt har visat sig vara en praktisk lösning. Införliva för att möta de 40GBASE-SR4 och 100GBASE-SR10 standard, produkten är ungefär samma storlek som en SC-kontakten men rymmer 8, 12 eller 24 fibrer, vilket ger besparingar i kretskort och rack utrymme.

MTP/MPO fiberkablar består av MTP/MPO kontakter och fiberoptiska kablar, andra kopplingar såsom LC kan också hittas i vissa typer av MTP/MPO kablar. Fiberkablar används i allmänhet OM3 och OM4, som laser optimerad multi-mode optiska fibrer. Det är viktigt att ha en övergripande förståelse för MTP/MPO kontakter (känt som multi fiber push-on och även som multi-path push-on).

产品图片 MTPMPO Fiber Optic Cable.jpg图标3.jpg

认证.png

图标4.jpg

Produktionsflöde av MTP/MPO fiberoptisk kabel

流程图.png

图标5.jpg

公司详情.jpg

图标6.jpg

1. Vad är ditt leveransdatum?

A: leveransdatum är ca 5-7 dagar efter mottagandet av betalning.

2. Vad är din betalningsvillkor?

A:30% insättning i förväg och 70% balans före leverans.

3. kan du skicka gratisprover?

A:Yes, gratis prover finns tillgängliga. du behöver bara betala fraktkostnaden.

图标7.jpg

Våra vanliga förpackningar sätt för MTP/MPO fiberkabel är som följande, eller det kan vara som kundens begäran.

包装运输.png

Förfrågning
Hot Tags: MTP/MPO fiberoptisk kabel, tillverkare, leverantörer, fabrik, partihandel, offert, anpassade
Relaterade produkter
  • Newsletter
  • Produktkategori
  • Kontakta oss

    Office Mob: +8618002480485

    Kontor Tel: + 86-024-31140175

    Kontor Fax: + 86-024-22845391

    E-post:info@eoexport.com

  • QR Code
  • Copyright © Liaoning EO Technology Co, Ltd reserverade Alla rättigheter.